اطلاعات عمومی

فالوور چیست و انواع فالوورهای اینستاگرامی

معنی کلمه فالوور چیست؟

این کلمه که در زبان انگلیسی با املاء Follower نوشته می شود، Noun یا اسم بوده و به معنی دنبال کننده می باشد.

در پاسخ به این سوال که معنی کلمه فالوور چیست ما تنها به ترجمه آن در صنعت شبکه های اجتماعی می پردازیم. چرا که اگر بخواهیم همه جوانب استفاده از آن را توضیح دهیم از حوصله مخاطب خارج است. اما برای درک بهتر این واژه توضیح مختصری از کاربرد آن در زبان انگلیسی نیز ارائه می کنیم.

کاربرد اصطلاح فالوور در اینستاگرام چیست؟

با توجه به اینکه دسترسی به سایر شبکه های اجتماعی پرکاربرد در سطح جهان برای کاربران ایرانی محدود بوده و عموم جامعه تنها اینستاگرام را به عنوان یک شبکه اجتماعی می شناسند، بسیاری گمان می کنند که اصطلاح یا کلمه فالوور فقط در اینستا کاربرد دارد.

اکثر شبکه های اجتماعی امکانی را در پلتفرم خود در نظر گرفته اند تا کاربرانشان بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند و به قول معروف از احوال یکدیگر با خبر شوند. ما این نوع از رسانه های اجتماعی را رسانه های مبتنی بر فالوور یا فالوور محور می نامیم.

توئیتر، فیسبوک، لینکدین، ساوندکلود، پینترست و بسیاری دیگر از پلتفرم های اجتماعی با کاربری متفاوت، دکمه ای را در پروفایل کاربران خود با عنوان Follow قرار داده اند.

هدف از قرار دادن دکمه فالو این است که باعث ایجاد پیوند بین پروفایل های فعال در این شبکه های اجتماعی شود.

در اینستاگرام زمانی که پروفایل یک شخص را مشاهده می کنیم با چند اصطلاح از جمله Followers برخورد می کنیم. اگر از طریق اپلیکیشن اینستا پروفایل شخصی را مشاهده کنید، عددی زیر عبارت Followers و اگر از طریق وب سایت این شبکه اجتماعی اقدام به بازدید از پروفایل ایشان کنید، عددی مقابل این عبارت مشاهده می کنید.

عدد فالوور چیست؟

حتما برای شما این سوال که عدد فالوور چیست و بیانگر چه المانی از صفحه اینستاگرام یک کاربر می باشد، تا کنون به وجود آمده است. عددی که مقابل یا زیر کلمه Followers مشاهده می کنید، بیانگر تعداد دنبال کنندگان یک اکانت اینستا می باشد.

هر چه این عدد بالاتر باشد، نشان از محبوبیت آن پیج نزد مخاطبینش دارد. این عدد، خود نیز دارای نمادهایی است که می تواند سوال برانگیز باشد. برای مثال K در تعداد فالوور چیست و M چه معنایی دارد!

پیج هایی که در ابتدای کار هستند کار سختی برای دریافت فالوورهای زیاد و رسیدن به k فالوور هستند به همین خاطر به این پیج ها توصیه می شود که از بسته های فالوور فوری و واقعی که ایرانی هم هستند استفاده کنند تا بتوانند اعتماد کاربران اینستاگرام را سریع تر جلب کنند.

K در عدد تعداد فالوور چیست؟

بعید است تا کنون با پیج هایی که مقابل عدد فالوور های آنها حرف K مشاهده می شود، برخورد نکرده باشید. خوب K در عدد تعداد فالوور چیست؟ این عدد زمانی توسط اپلیکیشن و سایت اینستا نمایش داده می شود که تعداد دنبال کنندگان یک پیج بیش از 9.999 و کمتر از 1 میلیون باشد.

برای مثال اگر یک پیج اینستاگرام 10.000 فالوور داشته باشد، اینستا آن را 10K نمایش می دهد. برای مثال :

 • 15K یعنی 15.000 فالوور
 • 150K یعنی 150.000 فالوور
 • 500K یعنی 500.000 دنبال کننده

چرا اینستاگرام از K استفاده می کند؟ مهمترین نکته در استفاده از K صرفه جویی در فضای اپلیکیشن است. نمایش 300K به جای 300.000 فضای کمتری لازم دارد. و عامل بعدی زیبایی عدد می باشد. تقریبا همه شبکه های اجتماعی از K برای نمایش تعداد فالوور بیش از 10.000 و کمتر از 1.000.000 استفاده می کنند.

M در عدد فالوور چیست؟

M اولین حرف کلمه Million (میلیون) است. وقتی مقابل عددی که تعداد دنبال کنندگان (Followers) یک پیج ایرانی یا غیر ایرانی را نشان می دهد حرف M قرار می گیرد، اشاره به میلیونی بودن تعداد فالوورهای آن صفحه یا اکانت اینستا دارد.

پیج بسیاری از افراد مشهور ایرانی که چهره ای مردمی نیز هستند، میلیون ها فالوور واقعی دارند. اینستا برای نمایش تعداد فالور این پیج ها از حرف M استفاده می کند.

اگر پیجی را مشاهده کردید که 1.5M فالوور دارد، به این معنی است که آن پیج دارای 1.500.000 فالوور می باشد. اینکه چه تعداد از این دنبال کنندگان، کاربران به معنای واقعی، فعال اینستاگرام هستند را می توان با استفاده از فرمول محاسبه میزان تعامل یا Engagement یک پبج به دست آورد.

برای اینکه M در تعداد فالوور چیست را بهتر درک کنیم، چند مثال می آوریم:

 • 1M یعنی 1.000.000 فالوور
 • 10M یعنی 10.000.000 فالوور
 • 100M یعنی 100.000.000 دنبال کننده

اکنون که اطلاعات کاملی پیرامون کلمه فالوور بدست آوردید بد نیست در مورد اصطلاحاتی همچون فالوور فعال، فالوور واقعی، خرید فالوور، فالوور دختر و … نیز بیشتر بدانید. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

Total Followers چیست؟ (توتال فالوور چیست)

اگر پیج شما تجاری باشد و به قسمت اینسایت آن سری بزنید قطعا یکی از کلماتی که در قسمتinsights over view توجه شما را به خود جلب می کند Total followers است که نشان دهنده تعداد کل فالوورهای پیج شما است. اگر وارد این قسمت شوید اطلاعات دقیق تری در مورد فالوورهای شما در این صفحه خواهید دید.

 

انواع فالوور اینستاگرام

فالوورهای اینستاگرام بنا به دلایل مختلفی به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند که در زیر به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

 • سطح کامل بودن پروفایل (فالوور واقعی) اطلاعاتی همچون عکس پروفایل و نام کاربری و …
 • میزان فعالیت کاربر (فالوور فعال)
 • ملیت فالوور (فالوور ایرانی یا غیر ایرانی)
 • جنسیت فالوور (دختر , پسر , خانم , آقا)

این ۴ فاکتور، از اصلی ترین و کلیدی ترین عوامل طبقه بندی انواع فالوور در اینستاگرام به شمار می رود.

فالوور واقعی کیست؟

عبارت واقعی در فالوور چیست و چه زمانی می توان گفت که درصد بالایی از دنبال کنندگان یک صفحه اینستاگرام را فالوور واقعی تشکیل داده است. ادمین پیج های اینستا، اولین موردی را که در زمان افزایش فالوور اینستاگرام به آن توجه می کنند، واقعی بودن پروفایل هایی است که با استفاده از روش های مختلف افزایش فالوور به پیج تحت مدیریت خود اضافه می کنند.

فالوور واقعی یعنی آن دسته از پروفایل هایی که تمام اطلاعات پروفایل خود را که در معرض دید عموم هست را به صورت کامل تکمیل کرده اند.

این قسمت ها عبارتند از: عکس پروفایل, متن Bio, نام کاربری قابل درک برای همه و از همه مهمتر استفاده از یک نام مناسب برای پیج اینستاگرام.

اگر کاربری با مشخصات فوق صفحه شما در اینستا را دنبال یا فالو کند و درصد بالایی از دنبال کنندگان پیج شما را این گونه پروفایل ها تشکیل دهند، صفحه شما به معنای واقعی صفحه ایست که هر ادمین پیج آرزوی داشتن آن را دارد.

افزایش فالوور فالوکمپ به گونه ای است که برای بالا بردن تعداد دنبال کنندگان از پروفایل های واقعی با مشخصات مذکور استفاده می کند.

فالوور فعال چیست؟

از دیگر انواع فالوور اینستاگرام می توان به فالوور فعال اشاره کرد. اما فالوور فعال چیست و چه خصوصیات یا ویژگی هایی دارد و چرا حتی در زمان خرید فالوور نیز باید به فعال بودن پروفایل هایی که برای افزایش فالوور استفاده می شود باید دقت نمود؟

در اینستاگرام به کاربرانی که روزانه حداقل یکبار با استفاده از اکانت خود مبادرت به انجام اعمالی که در زیر لیست می کنیم، می کنند، کاربر فعال اینستا می گویند:

 • فالو / آنفالو
 • لایک کردن پست های مختلف حتی در اکسپلور
 • کامنت گذاشتن
 • بازدید از استوری های پیج هایی که فالو دارند (باعث افزایش ویو می شود)
 • بازدید از پست های موشن (ویدیو یا فیلم کوتاه)
 • بازدید از فیلم های کانال IGTV پروفایل هایی که فالوور آن هستند
 • لایک کردن کامنت سایر کاربران
 • تعویض دوره ای عکس پروفایل خود
 • گذاشتن استوری
 • استفاده از امکان لایو اینستاگرام

این کاربران اعمالی که در بالا ذکر شد را حداقل یکبار در روز به مدت ۲۰ دقیقه انجام می دهند. پس اگر از شما پرسیدند که پسوند واقعی در فالوور چیست می توانید با استفاده از توضیحات داده شده پاسخ مخاطب خود را بدهید.

بنابر این تا اینجا متوجه شدید که چه تفاوت هایی بین فالوور واقعی و فعال وجود دارد. بنابر این الزاما تمام فالوورهای واقعی فعال نیستند.

توجه داشته باشید خرید فالوورهای فعالی که ربات هستند (فالوور فیک) نیز برای پیج شما ضرر دارد بلکه احتمال شادوبن شدن پیج شما را افزایش می دهد.

فالوور فیک

ملیت و جنسیت

انواع دیگری از پروفایل ها را می توان در طبقه بندی سوال انواع فالوور چیست قرار داد. مانند ملیت و جنسیت. در تنظیمات پروفایل قسمتی برای تعیین جنسیت کاربر وجود دارد. که با عنوان Gender امکان تعیین مرد یا زن بودن کاربر را می دهد.

اگر کاربر پسر یا آقا باشد گزینه Male و اگر خانم یا دختر باشد گزینه Female در اختیار او قرار دارد و برای آن دسته از افرادی که تمایلی به اعلام جنسیت خود ندارند نیز گزینه مربوطه وجود دارد.

اکنون برای آخرین بخش از مطلب فالوور چیست قصد داریم تا به سوال مشترک بسیاری از کاربران ایرانی اینستاگرام مبنی بر آیا خرید فالوور واقعی است پاسخ دهیم. اساسا خرید فالوور چیست و آیا واقعیت دارد؟

آیا خرید فالوور واقعی است؟

تعداد زیادی از افرادی که اقدام به خرید فالوور می کنند سوال مشترکی در ذهن خود دارند و آن این است که آیا خرید فالوور واقعی است؟

بله شما می توانید اقدام به خرید فالوور واقعی کنید و از مزایای آن همچون بسیاری از پیج هایی که دارای تعداد بالایی فالوور هستند نیز بهره مند شوید.

مزیت خرید فالوور واقعی نسبت به خرید فالوور فیک که با ربات ایجاد شده نه فالوورهای فیکی که منطبق بر الگوریتم های اینستاگرام هستند، این است که احتمال بسته شدن یا جریمه شدن اکانت شما توسط اینستاگرام وجود ندارد. اکانت های فیک توسط ربات ها ایجاد می شوند و چون فعالیت های آن ها منطبق بر الگوریتم های اینستاگرام نیست در نتیجه نه تنها برای شما سودی نخواهد داشت بلکه موجب جریمه یا بسته شدن اکانت های شما خواهد شد.

 

شاید با شنیدن نام افراد مشهور ایرانی که اکنون فالوورهای میلیونی دارند و این افزایش فالوور خود را مرهون خرید فالوور اینستاگرام بدون ریزش هستند از تعجب شاخ در بیاورید.

ولی واقعیت دارد و نه تنها در ایران بلکه در همه کشورهای جهان که اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم اجتماعی محبوب شناخته می شود، حتی افراد مشهور هالیوود (سلبریتی ها) نیز از این روش برای افزایش فالوور استفاده می کنند.

خرید فالوور چیست؟

به فرآیندی که طی آن تعدادی پروفایل به صورت ناخواسته تبدیل به دنبال کننده یک پیج در اینستاگرام شوند، خرید فالوور گفته می شود. این عمل از طریق یک سرور انجام می شود.

صاحب پیج که به عنوان ادمین نیز خطاب شده، با استفاده از فالوکمپ (مرجع خرید فالوور ارزان به گفته مشتریان) تعداد دنبال کنندگان صفحه خود در این شبکه اجتماعی را بالا می برد.

اطلاعات لازم در خرید فالوور چیست؟ در زمانی که ادمین پیج اینستاگرام میخواهد خریدی انجام بدهد تنها اطلاعاتی که باید در اختیار سرور قرار دهد، نام کاربری پیجی است که مدیریت می کند. این نام کاربری با عنوان Id نیز شناخته شده و سرور بر اساس آن صفحه مورد نظر را پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *