اطلاعات عمومی

سایت خدماتی چیست؟ مهم ترین ویژگی و ترفند طراحی آنها

وب ‌سایت خدماتی و معرفی رایج ترین آنها

بهترین تعریف برای سایت خدماتی چیست؟ در این مفهوم خلاصه می شود. سایت خدماتی، سایتی است که در آن افراد یا شرکت‌ها، خدمات مورد نظر خودشان را به مشتریان معرفی می کنند. طبیعی است که این نوع کسب و کارها هم مانند سایر بیزینس‌ها نیازمند فضایی در دنیای وب هستند تا بستر کسب و کار خود را افزایش داده و در تجارت الکترونیک از رقیبان خود عقب نمانند.

وب‌سایت‌های خدماتی برای این مشاغل طراحی و راه‌اندازی می‌شوند. یک وب‌سایت خدماتی انواع مختلفی دارند که باتوجه به نوع خدمات ممکن است متفاوت باشند. برخی از مهمترین وب‌سایت های خدماتی رایج عبارتند از:

 1. طراحی سایت خدماتی بیمه
 2. طراحی سایت برای خدمات مربوط به مدارس
 3. طراحی سایت مشابه دیوار با ارائه خدمات مختلف
 4. طراحی سایت مشابه آچاره
 5. طراحی سایت آموزشی
 6. طراحی سایت وکالت و نوبت مشاوره آنلاین برای وکلاء
 7. طراحی سایت پزشکی و مشاوره آنلاین
 8. طراحی سایت ساخت و ساز
 9. طراحی سایت خدمات ترجمه
 10. طراحی سایت انواع تعمیرات لوازم خانگی

همانطور که می بینید، با بررسی نوع خدمات مربوط به شرکت خودتان می توانید، یک وب سایت مرتبط با کسب و کارتان را راه اندازی و طراحی کنید.

ویژگی‌های سایت خدماتی چیست؟

اما شاید برای شما هم جالب باشد که مهمترین ویژگی های یک سایت خدماتی چیست؟ یا چه ویژگی هایی یک سایت خدماتی را از سایت فروشگاهی متمایز می کند؟ برخی از مهمترین مواردی که می توان در مورد ویژگی های انواع سایت های خدماتی به آن اشاره کرد، عبارتند از:

 • با طراحی یک وب سایت خدماتی، می توانید خدمات خود را به صورت دسته بندی های مشخص و معین به مشتریان معرفی کنید.
 • یک وب سایت موفق، به شما کمک می کند تا بتوانید تمام جزئیات مربوط به خدمات کسب و کارتان را برای مشتریان شرح دهید.
 • تعامل با کاربران و مشتریان و دریافت نظرات و پیشنهادات آنها از طریق وب سایت به شما در بهبود وضعیت ارائه خدمات تان کمک خواهد کرد.
 • در وب سایت های خدماتی، امکان نصب درگاه های پرداخت اینترنتی هم را دارند که به بهبود رضایت مشتریان و جذب افراد بیشتر کمک می کند.

ویژگی‌های سایت خدماتی-آریووب

مهمترین امکانات سایت خدماتی چیست؟

باتوجه به کلیه ویژگی های یک سایت خدماتی، چالشی که وجود دارد این است که مهمترین امکانات وب سایت خماتی چیست که در افزایش درآمد بتواند به صاحبان یک کسب و کار کمک کند؟ واقعیت این است که انواع امکانات در طراحی سایت خدماتی به هدف و نوع کسب و کار شما بستگی دارد. اما برخی از رایج ترین امکاناتی که در سایت خدمات می توانید آنها را طراحی و راه اندازی کنید، عبارتند از:

 • معرفی منو و دسته بندی صحیح مربوط به خدمات
 • صفحه نظرات و انتقادات مشتریان
 • صفحه تماس با ما و درباره با ما
 • چت آنلاین با مشتریان برای رسیدگی سریع به سوالات آنها
 • ارائه فرم‌های ثبت سفارش و تماس
 • ثبت‌نام و عضویت در سایت برای مشتریان و جمع آوری اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که اکثر امکانات سایت خدماتی با امکانات فروشگاه اینترنتی یکسان هستند.

مزایای طراحی سایت خدماتی

قطعاً راه‌اندازی یک وب‌سایت خدماتی، مزایای بسیار زیادی دارد. به طور کلی سیاست راه‌اندازی هر وب‌سایتی برای انواع کسب و کارها، بهینه‌تر کردن روند فروش و ارائه خدمات آن کسب و کار است. از این رو طراحی سایت خدماتی، باعث دیده شدن بیشتر خدمات شما و افزایش میزان بازدید از خدمات سایت شما در یک فضای آنلاین می شود.

همچنین طراحی یک وب سایت خدماتی باعث پیشرفت کل فرایند و جلوگیری از اتلاف وقت در فرایند ارائه خدمات به مشتریان می‌شود. ضن اینکه تبلیغات و بازاریابی در وب سایت‌های خدماتی راحت تر و کم هزینه تر و موثرتر از سایر روش ها است.

 

مهمترین نکات وترفند برای طراحی سایت خدماتی چیست؟

اگر به دنبال این هستید که بهترین ترفند برای طراحی یک وب سایت خدمات چیست که بیشترین تاثیر را در افزایش رضایمندی مشتریان داشته باشد، باید به نوع طراحی و اهداف خود برای راه اندازی یک وب سایت موفق و پولساز توجه ویژه ای داشته باشید و نکات اساسی در این زمینه را دست کم نگیرید، از جمله:

تولید و انتشار محتوای با کیفیت

ارائه محتوای جامع و با کیفیت درباره خدماتی که می خواهید به مشتریان ارائه دهید می تواند در جذب مشتری و افزایش بازدید سایت تاثیر زیادی داشته باشد. رعایت نکات ویرایشی، جمله‌بندی درست و انتقال صحیح و مناسب مفهوم به مخاطبان، درج کلمات کلیدی و استفاده از لینک‌ها می تواند تاثیر زیادی در رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجوی گوگل داشته باشد.

در دسترس بودن

در دسترس بودن سایت از مواردی است که در افزایش جذب مشتریان بسیار اهمیت دارد. کاربران باید بتوانند به سادگی سایت شما را پیدا کنند. این منجر به افزایش بازدهی سایت شما خواهد شد و مشتریان زیادی با سرچ خدمت مورد نظرشان به سوی سایت شما هدایت می‌شوند.

صفحه تماس با ما

صفحه تماس با ما از الزامات هر وب‌سایتی است؛ زیرا کاربران با استفاده از اطلاعات درج شده در این صفحه از وب سایت می‌توانند به راحتی با مدیران وب‌سایت‌های خدماتی ارتباط برقرار کنند و مشکلات احتمالی را با آن‌ها در میان بگذارند. طراحی صحیح صفحه تماس با ما در سایت خدماتی، باعث افزایش اعتبار سایت نیز می‌شود.

انتخاب لوگوی مناسب

لوگوی مناسب لوگویی است که مشتری با دیدن آن به هویت برند شما پی ببرد. لوگوی یک سایت خدمات، نباید خیلی گنگ طراحی شود. حتماً باید به راحتی قابل فهم باشد. رنگ لوگو نیز بسیار مهم است؛ زیرا در نهایت وب‌سایت شما بر اساس رنگ لوگوی شما طراحی می شوید. برای طراحی لوگوی سایت خدمات، می‌توانید از تایپوگرافی استفاده کنید. لوگوی کسب و کار شما در واقع امضای شماست و باید توجه کنید که هدف شما از طراحی لوگوی سایت خدماتی چیست و چه پیامی را می‌خواهید از طریق لوگو به مخاطبانتان انتقال دهید؟

 

انتخاب طرح و گرافیک مناسب

توجه به گرافیک و جذابیت بصری در طراحی سایت خدماتی یکی از نکات بسیار مهمی است که ارتباط مستقیم با افزایش بازدید و بهینه‌سازی سئوی سایت شما دارد. قطعاً کاربران بررسی یک سایت جذاب با دیزاین و ترکیب رنگ‌ مناسب را به یک سایت نامرتب با رنگ های نامتناسب ترجیح می دهند. در انتخاب طرح، باید کاملا مشخص باشد که هدف از کسب و کار شما در سایت خدماتی چیست؟ آیا به دنبال ارائه مشاوره آنلاین هستید؟ می خواهید خدمات در منزل را ارائه دهید؟ یا … .

تهیه گالری عکس‌ از خدمات سایت

بخشی از منوی سایت را به گالری عکس‌ مربوط به خدمات خود اختصاص دهید. با استفاده از این ترفند به راحتی می توانید کسب و کارتان را برای مشتریان شرح دهید تا آنها با اطمینان بهتر و بیشتری بتوانند به شما اعتماد کنند. در گالری عکس خود حتی می توانید ویدئوهایی را قرار دهید و از مشتریان سابق خودتان در این ویدئوها بپرسید که نظرشان در مورد ارائه کیفیت خدمات از سایت خدماتی چیست؟

بهترین تکنیک برای سئوی سایت خدماتی چیست؟

رعایت نکات مربوط به سئو برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو، اهمیت بسیار زیادی دارد. پیاده سازی تکنیک های موثر سئو به یک وب سایت خدماتی کمک می‌کند تا در نتایج اولیه گوگل ظاهر شود و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب سایت کند.

هر چه سئوی سایت‌تان قوی‌تر باشد وب‌سایت شما در نتایج موتورهای جستجو بهتر دیده می‌شود و به دنبال آن بازدید کاربران از سایت شما بیشتر می شود. اما رعایت و پیاده سازی تکنیک های سئو در سایت های خدماتی به این راحتی هم که فکر می کنید، نیست! از طرفی هم، سئو مربوط به طراحی سایت فروشگاهی با سایت خدمات تا حدودی با هم فرق دارند. از این رو توصیه می شود برای پیاده سازی تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت، حتما از افراد خبره و کاربلد کمک بگیرید.

سئوی سایت خدماتی-آریووب

هزینه طراحی سایت خدماتی چقدر است؟

یکی از اولین سوالاتی که در زمینه طراحی وب سایت مطرح می شود این است که مهمترین عامل در میزان هزینه طراحی سایت خدماتی چیست؟ یا چگونه می توانیم قیمت طراحی سایت خدمات را تخمین بزنیم؟

چندین فاکتور مهم وجود دارند که می توانند در محاسبه هزینه یک سایت خدمات موثر باشند که برخی از آنها عبارتند از:

 • طراحی اختصاصی و میزان پیچیدگی آن
 • کیفیت و امنیت هاست برای طراحی سایت خدماتی
 • شرکت مورد نظر برای طراحی سایت
 • نوع CMS یا سیستم مدیریت محتوای سایت
 • طراحی واکنش گرا و ریسپانسیو سایت خدمات
 • سرعت و امنیت وبسایت

هر یک از این عوامل به نوبه خود می توانند بر قیمت و تعرفه سایت خدماتی تاثیر داشته باشند. اما به طور کلی، هزینه طراحی سایت خدماتی می تواند از چند میلیون تا چند ده میلیون متغیر باشد.

مراحل طراحی وب سایت‌های خدماتی چیست؟

طراحی و راه اندازی انواع سایت ها (فروشگاهی، خدماتی و سایت شرکتی) بسته به نوع سایت می توانند مراحل و شرایط مختلفی داشته باشد. برهمین اساس، مهمترین مراحل طراحی یک وب سایت در زمینه معرفی خدمات یک شرکت عبارتند از:

 • بررسی نوع خدمات و مشخص کردن اهداف کسب وکار
 • طراحی وایرفریم یا نقشه ساختاری صفحات سایت
 • طراحی گرافیکی و المان های سایت خدماتی
 • کدنویسی و اقدامات بعد از آن
 • برطرف کردن باگ و مشکلات اصلی سایت
 • تحویل سایت خدمات و ارائه پشتیبانی به کارفرما

البته هر یک از این مراحل می تواند به مراحل جزئی تری تقسیم بندی شود. تنها فاکتور این است که باید مشخص کنید، هدفتان از طراحی سایت خدماتی چیست؟ تعیین هدف خیلی مهمتر از سایر مراحل پروژه طراحی است.

سایر خدمات مهم در سایت خدماتی چیست؟

طراحی برخی ماژول های جانبی در در طراحی سایت های خدماتی می توانند باعث بهبود تجربه مشتریان و جذب بیشتر آنها شود، از جمله:

 • بهینه سازی سرعت: یکی دیگر از ماژول های موثر در طراحی سایت خدماتی، ارائه کلیه خدمات مربوط به بهینه سازی سرعت سایت است.
 • طراحی پورتال و یا حساب کاربری: اگر می خواهید طراحی وب سایت خدماتی شما به گونه ای باشد که بتوانید به درخواست های مشتریان روی وب سایت خودتان پاسخ دهید و یا آنها را بررسی کنید، می توانید یک حساب کاربری جداگانه تعریف کنید. حتی از طریق این پورتال ها، کاربران می توانند درخواست های خودشان را برای دریافت خدمات مختلف ثبت کنند.
 • برنامه نویسی سیستم سایت: استفاده از انواع سیستم های برنامه نویسی بر روی سایت خدماتی می تواند به بهبود کسب و کار شما کمک کند. البته همه سایت های خدماتی نیازی به سیستم های برنامه نویسی ندارند و این خدمات به عنوان یک فاکتور جانبی درنظر گرفته می شود. به طور مثال دریافت خدمات مشاوره ای بر روی سایت خدمات می تواند موثر باشد، اما اضافه کردن آن کاملا اختیاری است.

مهمترین صفحات یک وبسایت خدماتی کدامند؟

در راه اندازی سایت های مربوط به خدمات باید به طراحی برخی از صفحات مهم آن توجه ویژه ای داشته باشید. اما مهمترین صفحات وب سایت خدماتی چیست؟ انواع آنها را بشناسیدکه عبارتند از:

صفحات لندینگ خدمات: صفحات مربوط به لندینگ خدمات، به عنوان صفحات معرفی خدمات یا محصول در نظر گرفته می شوند. طراحی اصولی این صفحات در سایت خدمات بسیار مهم است. چرا که شما باید در این صفحات بر روی خدمات و سرویس خدماتی خودتان تمرکز و اشاره کنید. حتی پیاده سازی تکنیک های سئو در این صفحات به بهبود رتبه بندی سایت شما کمک می کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که یک وب سایت خدماتی ممکن است چندین لندینگ پیج داشته باشد.

صفحات خدمات: شاید بپرسید فرق بین صفحات خدمات و لندینگ در سایت خدمات چیست؟ بدون شک صفحات خدمات، اولین صفحه ای است که کاربرانی که نیاز به خدمات شما و آشنایی بیشتر با آن دارند، بعد از انتقال به صفحه اصلی، به آن سر می زنند. پس در طراحی صفحات خدمات سایت خود باید دقت و ظرافت لازم را رعایت کرد تا باعث جلب توجه و رضایت مشتریان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *